top of page

Η εορτή των Τριών Ιεραρχών στον Ιερό Ναό Αγ. Νικολάου στο Shepherds Bush


Την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές και οι δάσκαλοι του Ελληνικού Παροικιακού σχολείου του Αγ.Νικολάου τίμησαν τους Τρεις Ιεράρχες στον ομώνυμο Ιερό Ναό.

Στην εκδήλωση τιμής για τους Τρεις θαυμαστούς Διδασκάλους που με το έργο τους τίμησαν και καταξίωσαν την Παιδεία και τα Ελληνικά Γράμματα παρέστησαν γονείς, ο Αιδεσιμότατος π. Σταύρος, ο Πρόεδρος της Σχολικής επιτροπής κ. Ηλίας Ντινένης, η Συντονίστρια ΚΕΣ και υπεύθυνη της Ιεράς Αρχιεπισκοπής για την οργάνωση της παροικιακής εκπαίδευσης στη Μεγάλη Βρετανία,κα Ισμήνη Χατζηγιάννη Γκίκα και η εκπαιδευτικός κα Μαρίνα Αντωνίου που εκπροσώπησε στην εκδήλωση τη Συντονίστρια της εκπαίδευσης της ελληνικής πρεσβείας στο Λονδίνο.



Η εκδήλωση ξεκίνησε με χαιρετισμό από την Υποδιευθύντρια κα Άννα Τσοτσοβιένα και στη συνέχεια η κα Ισμήνη Χατζηγιάννη Γκίκα εκφώνησε τον πανηγυρικό λόγο της ημέρας, στον οποίο αναφέρθηκε στη ζωή και την προσφορά των Πατέρων της Εκκλησίας στην Παιδεία μας. Στη συνέχεια, οι μαθητές της Β΄, Ε΄ & Στ΄ τάξης και του επιπέδου PREGCSE, απήγγειλαν ποιήματα ενώ την εκδήλωση πλαισίωσε η Χορωδία του σχολείου, την οποία διηύθυνε ο κ. Νεκτάριος Καζίλας.



Μετά το πέρας της εορτής οι μαθητές και οι μαθήτριες, οι οποίοι αρίστευσαν κατά το σχολικό έτος 2018 – 2019 στις εξετάσεις των επιπέδων GCSE, A LEVEL και της Ελληνομάθειας καταχειροκροτήθηκαν από όλους παραλαμβάνοντας τα πιστοποιητικά τους από την την κα Μαρίνα Αντωνίου, την κα Ισμήνη Χατζηγιάννη Γκίκα, και τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής κ.Ηλία Ντινένη.

Θερμά συγχαρητήρια στους επιτυχόντες του σχολείου μας!


Επιτυχόντες στις εξετάσεις GCSE 2018-2019

  1. Σάρα Αλμέστη: A*

  2. Χαιρέτης Αλέξανδρος: A*

  3. Καπράλος Kων/νος: Α

  4. Λάμπρου Δημήτρης: Α*

  5. Λυτσίκα Φραντσέσκα: Α*

  6. Μίλλης Αριάννα: Α*

  7. Κολοκασίδου Ζακακιώτου Χριστίνα: Α

  8. Μαμίλλο Ραφαήλ: Α

  9. Σαββάνης Νασιώτης Σπύρος: Α


Επιτυχόντες στις εξετάσεις Α LEVEL 2018-2019

  1. Άννα Αλκένα Καμάρα: Α


Επιτυχόντες στις εξετάσεις της Ελληνομάθειας 2018-2019

  1. Δρανδάκης Μάνος Α1: Άριστα

  2. Κρυσταλλίδης Ορέστης Α1: Άριστα

  3. Ακτσελής Δημήτρης Α1: Άριστα

  4. Ουστία Νικολέττα Α1: Άριστα

  5. Κασαπάκη Εμμέλεια Α2: Άριστα

  6. Κορβέση Αμαλία Α2: Λίαν Καλώς

  7. Τσίχλα Χρυσάνθη Β1: Άριστα

  8. Τζόζεφ Χρήστος Β1: Λίαν καλώς

  9. Κουιμτσίδη Όλγα Β2: Άριστα

  10. Μαμίλλο Ραφαήλ Β2: Λίαν Καλώς

  11. Μαμίλλο Ορέστης Β2: Λίαν καλώς

  12. Ουστία Άννα Μπρινίτα Γ1: Άριστα

32 views0 comments

Comments


bottom of page